درنگی در خطابه های خامنه ای در نماز جمعه 29 خرداد 1388

خطبه اول:

خامنه ای در خطبه اول به قضیه صلح حدیبیّه اشاره میکند و اینکه در قلوب مسلمین در سال ششم هجرت هنگامی که می خواستند همراه پیامبر به مراسم حج عمره بروند چه تشویش و طوفانی از ترس بر پا شده بود. بعد بلافاصله اشاره میکند که چگونه تشویش بواسطه این آیه برطرف شد:

» اين آيه‏اى كه من تلاوت كردم، به مؤمنان بشارت ميدهد و نزول سكينه‏ى الهى را يادآورى ميكند. سكينه يعنى آرامش در مقابل تلاطمهاى گوناگون روحى و اجتماعى.»

صلح حدیبیّه منجر به انعقاد قرارداد 6 ماده ای بشرح زیر شده بود که هر دو طرف قریش و پیامبر آنرا پذیرفتند:

1. جنگ و مخاصمه از اين تاريخ تا ده سال ميان طرفين ترك شود و به حالت جنگ پايان داده شود.

2. اگر كسى از قرشيان كه تحت قيموميت و ولايت ديگرى است‏بدون اجازه ولى خود به نزد محمد آمد مسلمانان او را به وليش باز گردانند ولى از آن سو چنين الزامى نباشد.

3. هر يك از قبايل عرب بخواهند با يكى از دو طرف پيمان بندند در اين كار آزاد باشند و از طرف قريش الزام و تهديدى در اين كار انجام نشود.

4. محمد(ص)و پيروانش ملزم مى‏شوند كه امسال از رفتن به مكه صرف نظر كرده و به مدينه بازگردند و سال ديگر مى‏توانند براى زيارت خانه خدا و عمره به مكه بيايند مشروط بر آنكه سه روز بيشتر در مكه نمانند و بجز شمشير كه آن هم در غلاف باشد – اسلحه ديگرى با خود نياورند.

5. طرفين متعهد شدند راههاى تجارتى را براى رفت و آمد همديگر آزاد بگذارند و مزاحمتى براى يكديگر فراهم نكنند.

6. تبليغ اسلام در مكه آزاد باشد و مسلمانان مكه بتوانند آزادانه مراسم مذهبى خود را انجام دهند و كسى حق سرزنش و آزار آنها را نداشته باشد.

اگر بخواهیم مطابق واقعه حدیبیه و بنا به اشارات خامنه ای به مرور قضایای مربوط به انتخابات بپردازیم باید فرض کنیم (به احتمال بسیار قریب به یقین از طرف ایشان)که طرف قریش آقایان کروبی و موسوی قرار دارند و طرف پیامبر هم لابد خامنه ای و احمدی نژاد. ببینیم معظم اله در این باره چه میفرمایند (قرمزها از مقام عظمی، سیاه های داخل قلاب از بنده حقیر):

«نيروهاى دشمن متكى به عقبه‏ى مكه (بخوانیدش تهران) بودند، نيرو داشتند، سلاح داشتند (این دو مورد را جهت تشویش اذهان عمومی بلاتشبیه ایراد فرموده اند)، جمعيت زياد داشتند (اشاره به انبوه طرفداران میرحسین)؛ اين يك طرف قضيه بود كه موجب اضطراب ميشد، موجب تشويش براى بسيارى از مؤمنين ميشد.»

اما اگر صحنه انتخابات را به واقعه حدیبیه تشبیه کنیم با فرض فوق ، مطابق بند 1 باید آقای خامنه ای دست از خون و خونریزی بر میداشت (که تهدیدهای خطبه دوم و وقایع شنبه 30 خرداد نشان داد نمی خواهد بردارد) و مطابق بند 4 باید آقای خامنه ای از فرستادن احمدی نژاد به کاخ ریاست جمهوری فعلاً دست بر میداشت (که در خطبه دوم تاکید کرد دست بر نمیدارد).

لذا فرض فوق با وجود دو مورد اختلاف اساسی فوق باطل است و بنابراین آقای خامنه ای و دار و دسته اش در موضع قریش و آقای کروبی و موسوی و هوادارانش در موضع پیامبر (که الحق پیامبرگونه هم رفتار کرده اند) قرار میگیرند.

خطبه دوم:

شروع خطبه با انتخابات است که بعنوان یک چالش بحث برانگیز روزهای اخیر باید هم می بود. مخاطبان به سه دسته : ملت ، بازیگران سیاست داخلی ، و عوامل استکبار جهانی تقسیم شدند. در مورد دسته اول ایشان بنابه فرموده خودشان تملق را در حد عالی انجام دادند. اما یک نکته را نیز ایشان در مورد این دسته ذکر کردند:

اين انتخابات، عزيزان من! براى دشمنان شما يك زلزله‏ى سياسى بود؛ براى دوستان شما در اكناف عالم يك جشن واقعى بود؛ يك جشن تاريخى بود.

کدام دوست ؟ اگر منظور کره شمالی و سوریه و روسیه و حزب الله و حماس ایت که ما ملت ایران نه جشن و پایکوبیشان را خواستیم و نه تبریک گفتنشان. آقای خامنه ای ؛ اگر این 11 کشوری که تبریک گفتند را شما دوست مینامید پس چقدر غریبیم ما در این دنیا….

در مورد دشمنان هم؛ که همواره دچار روزمرگی هستند و ذکر دائمشان است. فرمودند:

هدف دشمن اين است. ميخواهند اعتماد را بگيرند تا مشاركت را بگيرند، تا مشروعيت را از جمهورى اسلامى بگيرند. اين، ضررش بمراتب از آتش زدن بانك و سوزاندن اتوبوس بيشتر است.

یعنی اینکه ما حاضریم بانک و اتوبوس آتش بزنیم ولی دنیا با بی اعتمادی بما چشم ندوزد ؛ چون ضررش کمتر است. اقای خامنه ای عجبا… مردم ایران بشما هیچ اعتمادی ندارند و آنوقت شما از دنیا و دشمن و استکبار حرف میزنید…

اما در مورد مناظره ها ایشان می فرمایند:

مناظره‏ها شفاف و صريح بود، كه عده‏اى به آن معترض شدند – حالا عرض خواهم كرد – حق هم تا حدودى با آنهاست.

آقا این حدود را دقیقاً بیان بفرمائید تا ما هم بفهمیم. از مدتها پیش از انتصابات ملیجک دربارتان محمود احمدی نژاد پایش را روی دم هاشمی گذاشته و بر نمی دارد و حالا شما میفرمایید که تا حدودی حق با آنها بود . حق با کی؟

اما می فرمایید:

دشمنان سعى ميكنند در رسانه‏هاى گوناگون – كه غالباً هم اين رسانه‏ها مال اين صهيونيستهاى خبيث و رذل است – اينجور وانمود كنند كه دعوا بين طرفداران نظام و مخالفان نظام است، نخير، اين جورى نبود؛ آنها غلط ميكنند اين حرف را ميزنند؛ اين واقعيت ندارد.
کی این حرف را میزند؟ این اختلاف افکنی و شبه افکنی ها که همه از گور رئیس جمهور مورد علاقه اتان بپا میشود.

میفرمائید : يقيناً يكى از علل افزايش ده ميليونى آراء نسبت به آخرين حد نصابِ دوره‏هاى قبل همين بود كه ذهن مردم، فكر مردم مشاركت داده شد، به عرصه آمد و آنها تشخيص دادند، وارد ميدان شدند.

خیر؛ خلاف به عرضتان رسانده اند … این مشارکت فقط بخاطر از میدان در کردن احمدی نژاد بود و بس … بخود بیآید آقا… به زبان خودتان میگویم: افلا یعقلون.

فرموده اید: من البته در موارد متعددى با آقاى هاشمى اختلاف‏نظر داريم، كه طبيعى هم هست؛ ولى مردم نبايد دچار توهم بشوند، چيز ديگرى فكر كنند. البته بين ايشان و بين آقاى رئيس جمهور از همان انتخاب سال 84 تا امروز اختلاف‏نظر بود، الان هم هست؛ هم در زمينه‏ى مسائل خارجى اختلاف‏نظر دارند، هم در زمينه‏ى نحوه‏ى اجراى عدالت اجتماعى اختلاف‏نظر دارند، هم در برخى مسائل فرهنگى اختلاف‏نظر دارند؛ و نظر آقاى رئيس جمهور به نظر بنده نزديكتر است.

خوب شد نظرتان را واضح گفتید. البته در همان روز اول فروردین در مشهد هم گفته بودید و پارسال وقتیکه گفتید این دولت برود خودش را برای 5 سال خدمت دیگر آماده کند… نگفتید…!!؟

می فرمائید: خط انقلاب، چهل ميليون رأى دارد؛ نه بيست و چهار و نيم ميليون كه رأى به رئيس جمهور منتخب است. چهل ميليون به خط انقلاب رأى دادند.

دوباره خلاف بعرضتان رسانده اند برادر من…. این جمعیتی که دیدی آمد و رای داد؛ منهای هفت هشت میلیونشان که طرفدارت هستن، الباقی فقط برای تغییر آمده و بس… بروید تحقیق کنید… اصلاً لازم به تحقیق هم نیست گوشتان را تیز کنید شبها صدایشان را واضحتر خواهید شنید.

میفرمائید: ساز و كارهاى قانونى انتخابات در كشور ما اجازه‏ى تقلب نميدهد.

ما هم نگفتیم که شما و دار و دسته اتان قانونی تقلب کرده اید. هیچیک از ما چنین حرفی را نزده است. صحبت از تقلب و بی قانونی در انتخابات است. چشمتان را باز کنید. چه کسی را میخواهید گول بزنید؟!

و بعد در این دو جمله خوب نیتتان را آشکار کردید که: اگر نخبگان سياسى بخواهند قانون را زير پا بگذارند، يا براى اصلاح ابرو، چشم را كور كنند، چه بخواهند، چه نخواهند، مسئول خونها و خشونتها و هرج و مرج‏ها، آنهايند. اگر كسانى بخواهند راه ديگرى را انتخاب بكنند، آنوقت بنده دوباره خواهم آمد و با مردم صريحتر از اين صحبت خواهم كرد.

و صد البته صراحتتان را هم دیدیم. شلیک گلوله به سینه دختر بی پناه …آیا دیده اید آن صحنه را…؟ بعید میدانم در بیت شما اینترنت به افتضاحی خانه ما باشد… حتمن دیده اید و مطمئنم که چندین بار هم دیده اید تا به اوج لذت قدرت برسید…

و سرانجام اینکه هنوز هم مثل زمانیکه در مسجد فیل، و مدرسه نواب در پایین خیابان و در محضر آشیخ غلامحسین تبریزی در مشهد از مستمعین اشک میگرفتید تا شاید 5 قران (5 ریال) تان به ده قران فزونی یابد شروع به ناله و ندبه کرده اید:

من جان ناقابلى دارم، جسم ناقصى دارم، اندك آبروئى هم دارم كه اين را هم خود شما به ما داديد؛ همه‏ى اينها را من كف دست گرفتم، در راه اين انقلاب و در راه اسلام فدا خواهم كرد؛ اينها هم نثار شما باشد.

البته آن روزها از علی اصغر و علی اکبر و گلوی حسین و پهلوی زهرا مایه میگذاشتید، امــــا حالا دیگر خودتان را کسی حساب میکنید، کلفت شده اید و جماعتی را گوسفندوار قبل از شروع ندبه به گریه وا میدارید. پیشنهاد میکنم بدهید تا زنده اید برایتان زیارت جامعه کبیره هم بنویسند و خودتان هم شرحی بر آن بنویسید قشنگتر میشود … یاد ویدئویی افتادم در یوتیوب که آخوندی را در دعای ندبه نشان میداد که تا دوربین صورتش را نشان داد روبه دوربین و بطور ناگهانی شروع به گریه کرد… اگر فرصت شد پیدایش میکنم و به آدرس بیتتان میفرستم… در این روزها کمی به تمطع اعصاب نیاز دارید حیف است که فقط فیلمهای شهدای موج سبز را چند باره نظاره گر باشید….

Advertisements

۱ دیدگاه »

  1. فرهاد said

    فردا : فردا مراسم بزرگداشت شهيد بهشتي و شهداي 7 تير با حضور فرزندان شهيد بهشتي و تمامي سبزها از ساعت 6 در مسجد قبا خيابان شريعتي ضمنا لازم به ذكر است اين مراسم نياز به مجوز نداشته و هر ساله برگزار مي شود .خانواده دكتر بهشتي از فعالترين هواداران مهندس موسوي مي باشند .حضور مهندس موسوي هنوز قطعي نشده . در صورت قطعي شدن حتمااطلاع مي دهم .لطفا اطلاع رساني نماييد.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: