وقتی روسیه کاسه داغتر از آش میشود.

حکایت غارتگریها و تجاوزات همسایه شمالی ایران حکایت شناخته ای شده ایست که در تاریکترین صفحات تاریخ این مرز و بوم نشسته است. همگان از پیر و جوان و زن و مرد اگر اندکی غیرت ملی داشته باشند از آنچه بر ایران توسط روسیه تزاری رفت و غارتی که اکنون بعنوان ساخت نیروگاه اتمی توسط روسیه پوتینی در حال انجام است خشمگینند. از پاره پاره کردن تن زخم خورده وطن و جدا کردن آن از مام میهن در دوران قاجار تا چپاول و غارت ثروت ملی در دریای مازندران با تغییر سهم ایران از ذخایر آن و ساخت نیروگاهی در جنوب که زمان بهره برداری آن هرگز مشخص نیست در دوران سلطه خامنه ای و حماقتهای بی پایان احمدی نژاد، روسها همواره سهم خواه ایران بوده و بعنوان همسایه قدرتمند شمالی رفتاری قیم مآبانه ای با حکومت ایران داشته اند که جز در دورۀ کوتاهی از حکومت پهلوی این رفتار همواره وجود داشته است.
گذشته از سیاستهای زورگویانه همسایه شمالی در بُعد اقتصادی، در زمینه سیاسی نیز روسها بلافاصله پس از کودتای انگلیسی-آمریکایی بر ضد دولت ملی مصدق واکنش نشان داده و در صدد جایگزین کردن دولت ملی با ایادی خود در حزب نوپای توده در ایران برآمدند که البته با زرنگی CIA اینکار عملی نشد.

اما اکنون ظاهراً روسها نقش دایه بهتر از مادر و کاسه داغتر از آش را در پیش گرفته اند و با آدرس دادن خطراتی که دولت ایران را تهدید میکند و تفسیر واژه به واژه ادبیات سخیف بکار گرفته شده توسط احمدی نژاد در روزنامه پراودا – روزنامه ارگان رسمی حزب کمونیست شوروی از 1921 تا 1991 و روسیه از 1991 تاکنون – به دفاع از حاکمیت ضد بشری حکومت اسلامی برخاسته اند.
در مقاله ای که تحت عنوان » دنیای متمدن باید ایران و در نتیجه خودش را محافظت کند در تاریخ نهم فوریه، این رونامه نوشته است:
«اگر به نقشه نگاه کنید می بینید که ایران اکنون توسط آمریکا کاملاً محاصره شده است … ایرانی که در 200 سال گذشته هیچاه به همسایگان خود حمله نکرده…. و با آغوش باز از مسیحیان استقبال کرده است»
آنگاه به شرح کودتای 28 مرداد پرداخته و ضمن مقصر جلوه دادن CIA و MI6 در سرنگونی دولت مصدق هیچ سخنی از نقش تظاهرات بظاهر مردمی حزب مورد حمایت کمونیستها بمیان نیاورده است. سپس به واکاوی علت حضور آمریکا در منطقه پرداخته و بصورت بیسابقه ای با ذکر جمله ای فینگلیش از احمدی نژاد در مورد محو اسرائیل آورده است:
«Imam ghoft een rezhim-e ishghalgar-e qods bayad az safheh-ye ruzgar mahv shavad.»
و بعد عیناً مانند مفسران روزنامه های کیهان و رسالت به تفسیر کلمه رژیم پرداخته و اشاره میکند که احمدی نژاد هرگز اسمی از اسرائیل یا محو کردن از روی نقشه نبرده است و با مراجعه احتمالی به تفاسیر حوزی مینویسد: » منظور از این حرف اینست که this regime that is occupying Jerusalem must vanish from the page of time.»
حال که قضیه روشن شد که منظور احمدی نژاد چیست باید دنبال علت حضور آمریکا در منطقه گشت. بلی …! نویسنده مقاله بالاخره آنرا یافته است. «انرژی و نفت» چون » اساساً بحث سلاحهای اتمی بازی شناخته شده ای است که آمریکا یکبار در برابر عراق آنرا انجام داده است و از آن نتیجه گرفته …. ایران NPT را امضاء کرده و در نتیجه از نظر اخلاقی از ساخت بمب اتمی معذور است … در حالیکه اسرائیل با داشتن زرادخانه هسته ای از امضای NPT سرباز میزند…» و این یعنی دقیقاً همان چیزی که نسخه کوچکتر روزنامه کیهان هر روز جار میزند. و سرانجام نویسنده مقاله نتیجه گیری کرده است که بر اساس تصمیمات موساد و کنگره ممکن است به ایران حمله شود و این باعث میشود که دنیا وارد جنگ جهانی شود بنابراین باید تصمیم جدی گرفت.
اگر چه وارد کردن ایران به جنگ چیزی جز بدبختی و فلاکت و تیره بختی نصیب مردم پاک این سرزمین نخواهد کرد و نگارنده نیز مخالف صددرصد آن است (چیزی که باعث میشود که حکومت کودتا خود را بازیابی کند و بر موج ملی گرایی و میهن پرستی مردم ایران سوار شود)، اما باید دید چه چیزی روسها را نگران کرده است که اینچنین از شروع جنگی دیگر هراسناکند. آیا چیزی بجز از دست دادن منافع اقتصادی مادام العمر بواسطه از بین رفتن حکومت کودتا در ایران آنها را نگران کرده است؟ نگارنده بار دیگر نفرت خویش را بروز هر گونه جنگ و خشونتی در هر نقطه دنیا اعلام می دارد و در عین حال از هبه دادن دارائیها و ثروت نسلهای آتی کشور به روسیه و چین اعلام انزجار میکند. به امید آزادی ایران عزیز و جمهوری ناب ایرانی که در آن همه اقوام و ادیان با یکدیگر برابرند.

لینک این مطلب در بالاترین

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: